Chelsea po bëhet gati të ndahet me Ziyech!

Siç raporton e përditshmja spanjolle AS, Chelsea është duke u përgatitur për tu ndarë me Hakim Ziyech pas vetëm një sezoni që kaluan së bashku.

Blutë e Londrës janë duke kërkuar shitjen e futbollistëve që nuk janë në planet e Thomas Tuchel për të gjeneruar të ardhura për blerje të reja në merkato.

Përveç Ziyech emrat e parë që pritet të largohen nga Chelsea janë ata të Tammy Abraham dhe Tiemoue Bakayoko.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here