Milan: 20 milionë euro për një super talent!

Siç raportojnë mediat nga Spanja, AC Milan është vënë në ndjekje të një talenti nga Argjentina i cili është një sulmues anësor.

Ai po konsiderohet si një talent me një të ardhme të ndritur para.

Milan është duke vazhduar duke ndjekur disa emra të rëndësishëm për sezonin e ardhshëm.

Todofichajes raporton që Rossonerët janë vënë në ndjekje të Alan Verdascos i cili ka një moshë 18 vjeçare dhe është pjesë e skuadrës së Independiente.

Skuadra argjentinasi e ka bërë të qartë që do të lejojë largimin e tij vetëm për një shifër prej 20 milionë eurosh.

Ai sezonin e ardhshëm mund të marrë rolin e Rafael Leaos i cili pritet të largohet këtë verë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here