Benjamin Mendy transferohet te rivalët e Cityt

Benjamin Mendy largohet nga Manchester City, por jo nga Premier League.

Mbrojtësi i Cityt, Benjamin Mendy ka përfunduar në shënjestrën e Chelsea, raporton Todo Fichajes.

Marcos Alonso dhe Emerson Palmieri pritet të largohen nga Chelsea në fund të sezonit dhe Tuchel e sheh Mendyn si përforcimin ideal për krahun e majtë përkrah Chilwell.

Mendy nuk bën pjesë në planet e Guardiolës dhe për kartonin e tij Chelsea do të paguaj 15-20 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here