Leeds e interesuar për yllin e Rangers, Barisic!

Mbrojtësi i majtë të skuadrës së Rangers, Borna Barisic tashmë është një objektiv i rëndësishëm për skuadrën e Leeds United, raporton Football Insider.

The Whites po bëjnë gati një ofertë për 28 vjeçarin këtë verë edhe pse ky i fundit ka një kontratë me skuadrën skoceze deri në vitin 2024.

Barisic sezonin e fundit mori pjesë në 43 ndeshje për skuadrën e Gerard, duke shënuar 4 gola dhe duke asistuar 7 herë për shokët e skuadrës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here