Frankfurt pranë transferimit të Lindstrom!

Eintracht Frankfurt ka bërë të ditur që ka arritur një marrëveshje për transferimin e sulmuesit të Brondby, Jesper Lindstrom për një shifër prej 7 milionë eurosh, raporton BT.

Marrëveshja pritet që të zyrtarizohet në fund të kësaj jave.

Lindstrom 21 vjeçar, ishte kyç sepse ndihmoi skuadrën e tij për të fituar titullin në sezonin 2020-2021, duke shënuar 10 gola dhe duke asistuar poashtu 10 herë për shokët e skuadrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here