Goditje surprizë: Kepa te gjiganti italian për 10 milionë euro

Kepa Arrizabalaga në Serie A!

Portieri i Chelsea, Kep Arrizabalaga pritet të largohet nga Stamford Bridge këtë verë, pasiqë e ka humbur vendin e titullarit.

Kepa erdhi te Chelsea si transferim i madh dhe në sezonin e tij të parë bëri paraqitje mjaftë të mira, por pastaj pati një rënie drastike në formë dhe Blutë e transferuan Mendyn.

Edhe pse Chelsea shpenzoi 80 milionë euro për kartonin e tij, Blutë e Londrës tani janë të gatshëm ta lënë të lirë për 10 milionë euro.

Portali spanjoll Todo Fichajes, raporton se nga kjo mundësi kërkon të përfitojë Interi, i cili është në kërkim të një portieri.

Neroaxurët besojnë te kualitetet e Kepas dhe e shohin spanjollin si zëvendësuesin ideal të Handanovic.

Bisedimet pritet të fillojnë së shpejti dhe marrëveshja sipas të gjitha gjasave do të arrihet me lehtësi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here