Andreas Christensen tek gjiganti i Serie A!

Një interesim i vogël ose fare ekzistent i Chelseas për futbollistin e saj, Andreas Christensen ka bërë që një skuadër nga Serie A të mendojë seriozisht transferimin e tij.

Calciomercato ka bërë të ditur që hezitimi i Bluve të Londrës për ti rinovuar kontratën atij ka bërë që Juventus të hidhet në sulm dhe të kërkojë shërbimet e tij.

Mbrojtësi danez do të jetë një futbollist i lirë gjatë merkatos së ardhshme verore pasi Chelsea nuk e ka ndërmend të rinovojë kontratën me të.

Një situatë të tillë po kërkon ta shfrytëzojë Zonja e Vjetër e cila nuk ka përjashtuar mundësinë për transferimin e tij qysh në merkaton e janarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here