E konfirmon agjenti i tij: Arthur largohet në janar por mund të qëndrojë në Serie A!

Arthur Melo erdhi tek skuadra e Juventusit në verën e vitit 2020 kur u shkëmbye nga Barcelona me Miralem Pjanic.

Edhe pse erdhi me një bujë të madhe tek Zonja e Vjetër, ai dështoi që të lërë ndonjë gjurmë tek kjo skuadër.

Këtë edicion me ardhjen e Massimiliano Allegrit, hapësirat për të kanë qenë shumë të vogla duke bërë që mesfushori brazilian të mendojë seriozisht largimin në janar.

Agjenti i tij Federico Pastorello ka bërë të ditur që futbollisti i tij po kërkon që të sigurojë një vend në botëror dhe do kërkojë largimin nga Torinë gjatë muajit janar.

Ai nuk e përjashtoi mundësinë që futbollisti të qëndrojë përsëri në Itali por ka gjithashtu oferta nga Anglia dhe Spanja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here