Shkëmbim i vitit 2022: Arthur tek Milan, ylli i Biankonerëve tek Rossonerët!

Mes Milanit dhe Juventusit po përgatitet shkëmbimi më i bujshëm për vitin e ardhshëm.

Arthur Melo erdhi me pritshmëri të mëdha tek Juventusi nga Barcelona në 2022 mirëpo që atëherë ka dështuar të tregojë potencialin e tij të vërtetë duke humbur edhe vendin e titullarit.

Massimiliano Allegri tani është i gatshëm që të heqë dorë nga shërbimet e tij dhe me Milanin po mendohet për një bashkëpunim të frytshëm që mund të konkretizohet me një shkëmbim.

Është Bennacer emri i cili po përflitet që mund të sakrifikohet nga Paolo Maldini, futbollist ky që pëlqehet edhe nga drejtuesit e Zonjës së Vjetër.

Rossonerët nuk kanë aspak kohë për të humbur dhe karakteristikat e algjerianit i përgjigjen më së miri kërkesave të Allegrit, gjë që e bën arritjen e një marrëveshje më të lehtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here