Punë e kryer: Mauro Icardi rikthehet në Serie A, zbulohet data e zyrtarizimit

Marrëveshja është arritur, Mauro Icardi rikthehet në Itali!

Sulmuesi i PSG, Mauro Icardi është i lidhur me një rikthim në Itali për një kohë të gjatë.

Icardi u largua nga Interi në vitin 2019, ndërsa kontrata me PSG i skadon në vitin 2024.

Me ardhjen e Messit, Icardi ka humbur rëndësinë te PSG dhe dësiron largimin nga Parku i Princave.

Portali i njohur spanjoll për transferime Todo Fichajes, shkruan se Juventus ka arritur marrëveshje me Icardin.

Biankonerët do të nisin së shpejti bisedimet me PSG-në dhe marrëveshja do të zyrtarizohet nga 15 janari.

Për kartonin e Icardit, Biankonerët do të paguajnë 25-30 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here