THJESHT FANTASTIK: Pritja e Maignan vleu sot gol (VIDEO)

Mike Maignan përsëri protagonist!

Milan arriti ta mposht Fiorentinën me rezultat 1-0 dhe Rosonerët mbeten në krye të tabelës me tri ndeshje të mbetura deri në fund të kampionatit.

Golin e fitores e shënoi Rafael Leao në minutën e 82′ por përveç golit, u komentua edhe pritja e Maignan në minutën e 75′.

Maignan bëri një pritje që vlen ndeshjen. Vetëm pak metra larg tij, Arthur Cabral goditi me kokë dhe ishte gati të festonte por portieri kuqezi u hodh dhe grushtoi një top duke e kontrolluar më pas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here