Lajm bombastik nga Italia: Paulo Dybala ka skuadër të re!

Marrëveshja është arritur, Paulo Dybala ka skuadër të re.

E përditshmja italiane Gazzetta dello Sport, shkruan se Dybala ka vendosur të largohet nga Juventusi në verë si lojtarë i lirë.

Dybala nuk ka arritur marrëveshje me drejtuesit e Juventusit për rinovimin e kontratës, ndërsa në garë për të janë Inter, Milan, PSG dhe Manchester United, por argjentinasi tashmë ka vendosur se ku do ta vazhdoj karrierën e tij.

Gazzetta dello Sport, shkruan se Dybala ka arritur marrëveshje me Interin dhe se do të firmos kontratë tre vjeçare me Neroaxurët.

Edhe pse te Juventusi përfiton 7 milionë euro të sezon, Dybala ka vendosur që t’i bashkohet Neroaxurëve për një pagë prej 6 milionë eurove në sezon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here