Marrëveshja e vitit: De Jong tek Juventus, dy yjet e Biankonerëve në Camp Nou!

Juventus synon të marrë njërin prej emrave kryesorë të Barcelonës dhe tashmë është duke shqyrtuar planin për ta bërë për vete holandezin.

Zonja e Vjetër ka disa emra në mesfushë që nuk janë të sigurt për qëndrimin e tyre pas kësaj vere, me futbollistë si Rabiot dhe Arthur që mendjen e kanë për tu larguar nga Torino.

Kjo gjë ka krijuar pasiguri në rradhët e Biankonerëve të cilët po shohin tek Frenkie de Jong emrin ideal për mesfushën e tyre.

Todofichajes.com bën të ditur se Adrien Rabiot mund të përfshihet në marrëveshje shkëmbimi së bashku me Alvaro Moratan, një emër ky shumë i pëlqyer nga Xavi.

Allegri duket i gatshëm për ta çuar deri në fund një operacion të tillë pasi si rezervë po mbahet edhe Alex Sandro i cili mundet gjithashtu ti ofrohet katalanasve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here