Lajm bombastik nga Italia: Dybala ka skuadër të re!

Lajm bombastik nga Italia, Dybala ka skuadër të re!

Paulo Dybala edhe përfundimisht do të largohet nga Juventusi pas përfundimit të sezonit.

Argjentinasi i ka dhënë lamtumirën tifozëve pas ndeshjes mes Juventusit dhe Lazios.

Dybala nuk ka gjetur gjuhë të përbashkët me drejtuesit e Zonjës së Vjetër dhe do të largohet si futbollist i lirë.

Për disa muaj me rradhë është raportuar se Dybala do ta vazhdojë karrierën te Interi, por sipas raportimeve të fundit argjentinasi ka arritur marrëveshje me një tjetër gjigant italian.

E përditshmja italiane La Repubblica, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Dybala ka arritur marrëveshje me Romën.

La Joya ka vendosur t’i bashkohet Giallorosëve dhe zyrtarizimi është vetëm çështje kohe.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here