Marrëveshja është arritur: Edinson Cavani rikthehet në Serie A!

Marrëveshja është arritur, Edinson Cavani rikthehet në Itali!

Sulmuesi uruguaian, Edinson Cavani do të largohet nga Manchester United si lojtarë i lirë pas skadimit të kontratës.

Cavani nuk bën pjesë në planet e Erik Ten Hag, ndërsa interesim për të kanë shfaqur skuadra të shumta, por 35-vjeçari ka vendosur të rikthehet në Itali.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, ish-sulmuesi i Napolit dhe Palermos, karrierën do ta vazhdojë te Salernitana.

Cavani do të jetë një përforcim i madh për Salernitanën që synon të sigurojë mbijetesën sezonin e ardhshëm.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here