Gati goditja e rradhës: Marotta transferon yllin e Romës te Interi

Beppe Marotta nuk ka të ndalur!

Inter është njëra nga skuadrat më aktive këtë merkato duke zyrtarizuar Lukakun, Asllanin, Onanan dhe Mkhitaryan.

Por Neroaxurët nuk e kanë ndërmend të ndalen me kaq, pasiqë në Meazza priten edhe disa përforcime për sezonin e ardhshëm.

Mediat italiane, kanë lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Neroaxurët synojnë transferimin e Marash Kumbullës nga Roma.

Marotta e ka piketuar Kumbullën si zëvendësuesin ideal të Milan Skriniar, i cili është pranë largimit nga Meazza.

Kumbulla ka kontratë me Romën deri në vitin 2025 dhe për të siguruar shërbimet e tij Inter do të duhet të paguaj më së paku 15 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here