Barcelona nuk ka të ndalur: Blaugranët transferojnë ish yllin e Realit

Katalanasit nuk kanë të ndalur, gati transferimi i rradhës.

Barcelona është mbreti i kësaj merkatoje duke transferuar gjashtë lojtarë. Blaugranët kanë siguruar shërbimet e Lewandowskit, Raphinas, Koundes, Kessie, Christensen dhe Torre.

Por Laporta nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq dhe mediat kanë zbuluar goditjen e rradhës.

Mediat spanjolle, kanë lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Barcelona synon transferimin e ish yllit të Realit.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e Tottenham, Sergio Regulion i cili nuk bën pjesë në planet e Contes dhe Spurs janë të gatshëm ta shesin këtë afat kalimtar.

Për kartonin e Reguilon Barcelona do të duhet të ofrojë 20 milionë euro, por nuk përjashtohet mundësia e një shkëmbimi me Memphis Depay.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here