Bombë: Nico Williams transferohet në Serie A

Lajm bombastik, Nico Williams te gjiganti italian.

Sulmuesi i Athletic Bilbaos, Nico Williams ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian me paraqitjet e tij.

Williams ka realizuar 2 gola dhe 2 asistime këtë sezon në 6 ndeshje të luajtura ndërsa kontrata me Bilbaon i skadon në vitin 2024.

Drejtuesit e Bilbaos janë duke insistuar që tia rinovojnë kontratën, pasiqë klauzola aktuale e Williams është 50 milionë euro.

Tutto Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Juventus synon transferimin e Williams verën e ardhshme.

Biankonerët janë të gatshëm ta paguajnë klauzolën e 20-vjeçarit dhe bisedimet me agjentin e tij pritet të fillojnë pas Botërorit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here