E bujshme: Moukoko transferohet te gjiganti italian me parametra zero

Lajm i bujshëm nga Italia, Youssofa Moukoko në Serie A.

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Youssofa Moukoko ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian me paraqitjet e tij.

Edhe pse vetëm 17-vjeç, Moukoko ka arritur të realizoj 2 gola dhe 2 asistime në 9 ndeshje të luajtura këtë sezon.

Moukoko ka kontratë me Borussia Dortmundin deri në fund të sezonit dhe sipas raportimeve të fundit gjiganti italian synon transferimin e tij me kosto zero.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Milan synon transferimin e Moukokos verën e ardhshme.

Rosonerët janë në kërkim të një qendërsulmuesi dhe Maldini e ka piketuar 17-vjeçarin si përforcimin ideal. Edhe pse i ri në moshë te Milani janë të gatshëm që t’ia besojnë sulmin Moukokos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here