Marrëveshja është arritur: Milan transferon sulmuesin e Serie A pas turpit me Sassuolon

Super shkëmbim, Milan transferon sulmuesin e Serie A.

Milan sot është turpëruar në San Siro duke u mposhtur nga Sassuolo me rezultat 2-5.

Rosonerët e kanë nisur vitin 2023 në mënyrë katastrofale duke marrë vetëm një fitore në 7 ndeshje të luajtura.

Skuadra e Piolit ka pranuar 9 gola në dy ndeshjet e fundit dhe kjo është hera e parë në historinë e klubit që skuadra ka pësuar më tepër se katër gola në dy ndeshje rradhazi.

Rezultatet e dobëta janë të pa tolerueshme për drejtuesit dhe sipas raportimeve të fundit Rosonerët kanë siguruar përforcimin e parë për krahun e djathtë të sulmit.

Sipas Calcio Mercato, Milan dhe Bologna kanë arritur marrëveshje për një shkëmbim në formë huazimi mes Yacine Adli dhe Riccardo Orsolinit.

Orsolini po bën një sezon të mirë te Bologna duke realizuar 4 gola dhe 2 asistime në 17 ndeshje të luajtura.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here