Po shkëlqen këtë sezon: Orsolini transferohet te gjiganti italian

Riccardo Orsolini pranë transferimit më të madh në karrierën e tij.

Sulmuesi italian, Riccardo Orsolini po shkëlqen te Bologna këtë sezon duke realizuar 7 gola dhe 3 asistime në 23 ndeshje të luajtura.

Bologna e bleu Orsolinin nga Juventusi në verën e vitit 2019 për 15 milionë euro dhe falë paraqitjeve të mira ka përfunduar në shënjestrën e gjigantit italian.

Sipas Calcio Mercato, Milan synon transfermin e Orsolinit në merkaton e verës.

Rosonerët janë në kërkim të një sulmuesi për krahun e djathtë dhe Maldini e ka piketuar 26-vjeçarin si përforcimin e duhur.

Për të siguruar shërbimet e Orsolinit, Milan do të duhet të paguaj 20 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here