BOMBA E VERËS: Rabiot transferohet te rivalët e Juventusit

Rabiot largohet nga Juventusi, por mbetet në Serie A.

Mesfushori francez, Adrien Rabiot po shkëlqen me fanellën e Juventusit këtë sezon duke realizuar 7 gola dhe 2 asistime në 27 ndeshje.

Francezi e ka gjetur formën e duhur, ndërsa kontrata me Biankonerët i skadon në fund të sezonit.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Inter synon transferimin e Rabiot në merkaton e verës.

Francezi do të jetë futbollist i lirë dhe në verë do të largohet nga Juventusi, pasiqë sezonin e ardhshëm dëshiron të luajë në Champions League.

Neroaxurët e kanë piketuar francezin si zëvendësuesin ideal të Brozovic, i cili pritet të largohet nga skuadra në verë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here