BOMBA E VERËS: Scamacca rikthehet në Serie A

Lajm bombastik nga Italia, Gianluca Scamacca rikthehet në Serie A.

Sulmuesi italian, Gianluca Scamacca verën e shkuar u transferua nga Sassuolo te West Ham për 36 milionë euro.

Por italiani nuk e ka nisur mirë aventurën e tij në Angli dhe në 24 ndeshje ka realizuar vetëm 7 gola.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Scamacca në verë sipas të gjitha gjasave do të rikthehet në Serie A.

Sipas Calcio Mercato, Milan e ka piketuar Scamaccan si përforcimin ideal për vijën e sulmit.

Rosonerët janë në kërkim të një qendërsulmuesi dhe Maldini beson se Scamacca është profili i duhur.

Për të siguruar shërbimet e Scamaccas, Milan do të duhet të ofrojë më së paku 30 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here