Marrëveshja është arritur: Firmino te gjiganti italian me parametra zero

Roberto Firmino transferohet në Serie A.

Sulmuesi brazilian, Roberto Firmino në verë do të largohet nga Liverpooli pas 8 viteve në Anfield Road.

Firmino ka luajtur 29 ndeshje këtë sezon dhe ka arritur të realizojë 9 gola, ndërsa kontrata me Reds i skadon në verë.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Roberto Firmino karrierën do ta vazhdojë në Serie A, pasiqë tashmë është arritur marrëveshja me gjigantin italian.

Sipas Calcio Mercato, Milan ka arritur marrëveshje me Roberto Firminon për transferimin e tij në merkaton e verës.

Rosonerët janë në kërkim të një qendërsulmuesi dhe e kanë piketuar Firminon si përforcimin ideal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here