Shkëmbim spektakolar: Maignan në Stamford Bridge, ylli i Chelsea te Milani

Shkëmbim spektakolar, Mike Maignan transferohet te Chelsea.

Portieri francez, Mike Maignan, është rikthyer nga lëndimi në ndeshjen Milan-Atalanta, duke e mbajtur rrjetën e paprekur.

Maignan u transferua te Milani verën e vitit 2021 dhe me Rosonerët u shpall kampion i Italisë në sezonin e tij të parë në San Siro.

Falë paraqitjeve mbreslënëse sezonin e kaluar, Maignan ka përfunduar në shënjestrën e gjigantëve europian.

Sipas raportimeve të fundit, Chelsea synon transferimin e Maignan në merkaton e verës dhe Blutë e Londrës kanë gati ofertën tunduese për Milanin.

Chelsea do tia ofrojë Milanit kartonin e Christian Pulisic në këmbim të Mike Maignan.

Pulisic do të ishte një super përforcim për krahun e djathtë të sulmit dhe Rosonerët nuk ia kanë mbyllur derën ofertës së Chelsea.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here