BOMBË: Milan shkarkon Piolin, trajneri i ri vjen nga Serie A

Lajm bombastik nga Italia, Milan ka gjetur trajnerin e ri në Serie A.

Milan nuk e ka nisur aspak mirë vitin 2023. Pas tre fitoreve rradhazi, Rosonerët mbrëmë u mposhtën në transfertën me Fiorentinën.

Mediat italiane, kanë lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Milan do ta shkarkojë Piolin në fund të sezonit.

Rosonerët madje kanë gjetur trajnerin e ri dhe bëhet fjalë për Vincenzo Italiano.

Trajneri i Fiorentinës, i cili e mposhti Milanin mbrëmë, po bën një punë të mirë në Firence dhe Cardinale është i gatshëm t’ia besojë stolin 45-vjeçarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here