E bujshme: Conte merr drejtimin e Romës dhe transferon yllin e Tottenham

Lajm bombastik nga Italia, Antonio Conte rikthehet në Serie A.

Trajneri italian, Antonio Conte, do të largohet nga Tottenham në verë, pas eleminimit nga Champions League.

Conte është i lidhur me një rikthim në Serie A dhe sipas raportimeve të fundit 53-vjeçari ka përfunduar në shënjestrën e Romës.

Giallorosët e kanë piketuar Conten si zëvendësuesin ideal të Mourinhos, i cili pritet të largohet nga Olimpico, pas ofertave të shumta nga gjigantët europian.

Calcio Mercato, ka shkuar edhe më tutje duke shkruar se në rast se Conte merr drejtimin e Romës, transferimi i tij i parë do të jetë nga Tottenham.

Sipas Calcio Mercato, Conte do tia kërkojë drejtuesve të Romës transferimin e Rodrigo Bentancur.

Bentancur po shkëlqen te Tottenham nën drejtimin e Contes këtë sezon, duke realizuar 6 gola dhe 2 asistime.

Për të siguruar shërbimet e uruguaianit, Giallorosët do të duhet të ofrojnë 40 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here