Shkëmbimi i verës: Bremer në Camp Nou, ylli i Barcelonës te Juventusi

Barcelona dhe Juventus shkëmbejnë yjet e tyre.

Klubet e mëdha të Europës nuk shqetësohen vetëm për rezultatet e fushës, por edhe për merkaton e verës.

Mes skuadrave më aktive janë padyshim Barcelona dhe Juventusi, me drejtuesit që po konsiderojnë një shkëmbim në merkaton e verës.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Barcelona synon transferimin e Gleison Bremer nga Juventusi.

Qendërmbrojtësi brazilian pëlqehet shumë nga Xavi dhe për të siguruar shërbimet e tij, Barcelona është e gatshme t’ia ofrojë Juventusit kartonin e Ansu Fatit.

Juventus ka shfaqur më parë interesim për Ansu Fatin dhe Biankonerët janë të hapur për këtë shkëmbim, shkruan Calcio Mercato.

Vlera e të dy lojtarëve në treg është e përafërt dhe marrëveshja mund të arrihet me lehtësi.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here