Marrëveshja është arritur: Retegui transferohet te gjiganti italian

E bujshme nga Italia, Mateo Retegui në Serie A.

Mateo Retegui është zbulimi i radhës i Roberto Mancinit. Trajneri italian e ftoi në kombëtaren e kaltër sulmuesin argjentinas që luan me Tigre.

Retegui shënoi në debutim ndaj Anglisë, ndërkohë që realizoi edhe në suksesin 0-2 në Maltë.

Në kampionatin e Argjentinës, Retegui ka realizuar 6 gola në 9 ndeshje të luajtura dhe në verë 23-vjeçari pritet ta bëjë transferimin e karrierës.

Bombarduesi aktual i Tigres ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve italian Inter, Milan, Lazio dhe Roma.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Retegui ka arritur marrëveshje verbale me Interin.

Neroaxurët e kanë piketuar argjentinasin si zëvendësuesin ideal të Lukakut dhe në verë do të hidhen në sulm për të kompletuar transferimin.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here