Po shkëlqen këtë sezon: Mattia Zaccagni në verë te gjiganti italian

Lajm i bujshëm nga Italia, Mattia Zaccagni bën transferimin e karrierës.

Sulmuesi i Lazios, Mattia Zaccagni po shkëlqen këtë sezon duke realizuar 10 gola dhe 9 asistime në 36 ndeshje të luajtura.

Lazio e bleu Zaccagni verën e shkuar për 7.1 milionë euro  nga Verona, ndërsa në verë mund ta shesin atë për 40 milionë euro.

Falë paraqitjeve mbreslënëse Zaccagni ka përfunduar në shënjestrën e gjigantëve italian.

Sipas Calcio Mercato, Milan dhe Juventus do të duelojnë në merkaton e verës për shërbimet e Zaccagnit.

Rosonerët e kanë piketuar Zaccagnin si zëvendësuesin ideal të Leaos, në rast se portugezi largohet.

Por Juventus konsiderohet si favorit për të siguruar shërbimet e Zaccagni, pasiqë janë të gatshëm të ofrojnë 40 milionë euro për kartonin e 27-vjeçarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here