Shkëmbim spektakolar: Vlahovic në Emirates, ylli i Arsenalit te Juventusi

Bomba e verës, Juventusi dhe Arsenali shkëmbejnë yjet e tyre.

Sulmuesi i Juventusit, Dusan Vlahovic, është njëri nga lojtarët më të përfolur, pasiqë në verë pritet të largohet nga Zonja e Vjetër.

Disa gjigantë europian kanë shfaqur interesim për Vlahovic, ndërsa Arsenali ka gati ofertën tunduese për Biankonerët, shkruan Calcio Mercato.

Sipas Calcio Mercato, Arsenali do t’ia ofrojë Juventusit kartonin e Folarin Balogun dhe 40 milionë euro në këmbim të Vlahovic.

Balogun po shkëlqen në Ligue 1 me Reims duke realizuar 19 gola dhe 3 asistime këtë sezon.

Falë paraqitjeve mbreslënëse Balogun ka përfunduar në shënjestrën e Milanit, por duket se anglezi do ta vazhdojë karrierën te Juventusi.

Biankonerët janë të hapur për këtë operacion dhe bisedimet me Topçinjtë pritet të fillojnë pas përfundimit të sezonit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here