E bujshme: Milan transferon yllin e rivalëve për €30m

Revolucion te Milani, Rosonerët transferojnë yllin e rivalëve.

Klubet e mëdha të Europës nuk shqetësohen vetëm për rezultatet e fushës, por edhe për merkaton e verës.

Mes skuadrave më aktive është padyshim Milani, me drejtuesit që kanë piketuar përforcimin e parë për merkaton e verës.

E përditshmja italiane Gazzetta dello Sport, shkruan se Pioli ia ka kërkuar drejtuesve të Milanit transferimin e Sergej Milinkovic-Savic.

28-vjeçarit pëlqehet shumë nga Pioli dhe drejtuesit e Rosonerëve janë të gatshëm të shpenzojnë 30 milionë euro për kartonin e mesfushorit të Lazios.

Savic ka kontratë me Lazion deri në vitin 2024 dhe Lotito është i hapur për shitjen e tij këtë verë.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here