U turpëruan në derbi: Milan ka gati goditjen 40 milionëshe për repartin e mbrojtjes

Milan merr masa për repartin e mbrojtjes pas turpërimit në derbi.

Milan u turpërua në derbin e parë të sezonit duke u mposhtur nga Interi me rezultat të thellë prej 5-1.

Mbrojtja e Rosonerëve ishte e pafuqishme për të ndalur sulmet e Interit dhe drejtuesit e kanë kuptuar gabimin për të mos e përforcuar repartin e mbrojtjes gjatë meraktos së verës.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Milan synon afrimin e një qendërmbrojtësi në merkaton e janarit.

Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin e Nice, Jean-Clair Todibo, i cili është në orbitën e disa gjigantëve europian.

Todibo ka kontratë me Nice deri në vitin 2027 dhe për të siguruar shërbimet e tij Milan do të duhet të paguaj 40 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here