Leipzig kërkon të mposhtë Arsenalin për Szoboszlai!

RB Leipzig duket se po kërkon që të mundë konkurencën e Arsenal për shërbimet e Dominik Szoboszlai të Red Bull Salzburg, raporton kështu Football Insider.

Skuadra gjermane po shpreson që të fitojë garën për 20 vjeçarin duke i mundësuar atij që të huazohet prapë tek Salzburg.

Megjithatë Arsenal ka disa muaj tani që është në garë për të dhe në janar mendohet se është duke u bërë gati një ofertë për të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here