Mësohet skuadra e re e Allegrit!

Massimiliano Allegri duket se ka vendosur ti japë fund pushimit të gjatë qysh prej largimit nga Juventusi.

Raportimet në Angli thonë se Arsenal po mendon seriozisht për të shkarkuar Mikel Artetan dhe në vend të tij të vërë italianin.

The Sun po lakon gjithnjë e më shumë emrin e Allegrit i cili gjatë drejtimit të Juventusit arriti ta fitojë 5 herë rradhazi ligën italiane të Serie A.

Ndërsa këtë fillim sezoni skuadra e Artetas duket se ka hyrë në një tunel të errët ku vetëm në 10 ndeshjet e para ka pësuar plot 5 humbje duke bërë kështu që drejtuesit e klubit të mendojnë seriozisht për të zëvëndësuar spanjollin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here