Leicester City në ndjekje të Carvalho!

SEVILLE, SPAIN - FEBRUARY 21: William Carvalho of Real Betis in action during the Liga match between Real Betis Balompie and RCD Mallorca at Estadio Benito Villamarin on February 21, 2020 in Seville, Spain. (Photo by Fran Santiago/Getty Images)

Leicester City akoma është në ndjekje të mesfushorit të skuadrës së Real Betis, William Carvalho, raporton La Razon.

Betis është e gatshme për të shitur 28 vjeçarin në mënyrë që të rrisë fondet për objektivat e saj në merkato.

Leicester ka shprehur interesim për të edhe gjatë verës së kaluar dhe mund kësaj rradhe mund të bëjë një ofertë me vlerë prej 25 milionë eurosh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here