Haaland mungon deri në fund të vitit!

Borussia Dortmund ka marrë një lajm të keq nga stafi mjekësorë pasi është mësuar se Erling Haaland do të mungojë deri në fund të këtij viti.

Sulmuesi norvegjez ishte duke kaluar një formë të jashtëzakonshme ku në 14 ndeshje të zhvilluara ai kishte shënuar plot 17 ndeshje.

Ishte ndeshja në Champions League kundër Lazios kur ai u lënduar dhe tashmë është bërë e ditur se ai do të jetë jashtë fushave të paktën për 3 javë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here