Bayern kërkon De Jong nga Barcelona!

Mesfushori holandez raportohet se tashmë është një objektiv për skuadrën e Bayern Munich.

Bayern Munich kërkon që të shfrytëzojë situatën ekonomike tek Barcelona dhe të marrë njërin prej mesfushorëve më të talentuar në Europë.

De Jong aktualisht ka një kontratë deri më 2026 me katalanasit mirëpo skuadra blaugrana duhet që të reduktojë pagat për 100 milionë euro dhe kjo gjë mund të detyrë skuadrën katalanase të lëshojë pe në merkato.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here