Eric Garcia drejt transferimit te Arsenali

Eric Garcia është në vitin e fundit të kontratës me Manchester Cityn dhe ka informuar klubin që nuk do të rinovojë.

Garcia është i lidhur me një rikthim te Barcelona, mirëpo gjendja e vështirë financiare ka bërë që ai të ndryshojë mendje.

Sipas raportimeve të fundit nga Anglia, Garcia është pranë transferimit te Arsenali.

Topçinjtë synojnë transferimin e Garcias në merkaton e janarit për një shifër prej 10 milionë eurove.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here