Barcelona arrin marrëveshje për pagat me futbollistët e saj!

Yjet e Barcelonës kanë rënë dakord për të ulur pagat e tyre dhe për ti shpëtuar skuadrës katalanase një shifër prej 122 milionë eurosh, raporton Cadena COPE.

Gjithashtu edhe 50 milionë euro që duhej të jepeshin në formë bonusesh momentalisht janë pezulluar.

Mirëpo e gjithë kjo shumë që tashmë është falur nga futbollistët parashikohet që të kompenzohen brenda 4 viteve të ardhshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here