Formacionet zyrtare: Barcelona-Levante

Në Camp Nou zhvillohet sfida e xhiros së 13 në La Liga, ndërmjet Barcelonës dhe Levantes.

Skuadra nikoqire ndodhet 12 pikë prapa kreut (Real Sociedad), mirëpo i ka zhvilluar vetëm dhjetë ndeshje deri më tani.

Në anën tjetër, Levante pozicionohet në zonën e rënies nga liga dhe pikët janë më se të nevojshme.

Trajnerët Ronald Koeman dhe Paco Lopez kane vendosur për lojtarët që do ta nisin ndeshjen nga fillimi.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Dest, Araujo, Sergio, Griezmann, Braithwaite, Messi, Coutinho, Lenglet, Jordi Alba, De Jong.

Formacioni startues i Levantes: Aitor, Roger, Maksa, Vezo, Postigo, Vukcevic, De Frutos, Clerc, Gomez, Melero, Coke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here