City kërkon transferimin e Haaland në vend të Agueros!

Manchester City kanë hyrë seriozisht në garë për të gjetur një zëvëndësues për Sergio Agueron.

Citizens tashmë i kanë syt kah sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland, pasi argjentinasi akoma nuk ka filluar bisedimet për rinovimin e kontratës dhe me moshën që ka pritet edhe ardhja e një sulmuesi të ri.

Nga ana tjetër Dortmund nuk është në presion për të shitur norvegjezin pasi klauzola për shitjen e tij hyn në fuqi prej vitit 2022.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here