Formacionet zyrtare: Real Madrid – Granada

Real Madridi do të pres Granadan në kuadër të xhiros së 15-të të La Ligas.

Të dy skuadrat vijnë në formë të mirë në këtë takim, pasi mbretërit kanë katër fitore radhazi, ndërsa granatat kanë marr dy fitore dhe një barazim.

Reali mban vendin e dytë, ndërsa Granada të shtatin.

Zinedine Zidane  në këtë ndeshe do të luajë me Lucas, Benzema e Rodrygo në sulm.

Në anën tjetër Granada luan me Solado e Yangel Herrera.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Mendy, Kross, Casemiro, Valverde, Lucas, Benzema e Rodrygo.

Granada: Rui Silva, Foulquier, Vallejo, Eteki, Neva, Duarte, Kenedy, Puertas, Milla, Solado e Yangel Herrera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here