Arsenal ka nevojë për portier të ri!

Mikel Arteta e ka pranuar se në fund të këtij sezoni do të mundohet që në Emirates Stadium të sjellin një emër të ri për portën e tyre pasi ka nevojë urgjente për një gjë të tillë.

Sezonin e kaluar gjërat ishin komplet ndryshe dhe ishte ndoshta në pozitën më të mirë nga të gjitha skuadrat e mëdha sa i përket portës pasi për një vend titullar tek topçinjtë luftonin Bernd Leno dhe Emiliano Martinez.

Leno ishte zgjedhja e parë për Mikel Artetan derisa pësoi një dëmtim të rëndë gjë që i ofroi mundësinë Martinezit të zërë vendin e titullarit por nuk do të zgjasë shumë një gjë e tillë pasi blerja e re pritet të ndodhë gjatë janarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here