Arteta ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e Puig nga Barcelona

Sipas raportimeve të fundit nga Spanja, Mikel Arteta ia ka kërkuar drejtuesve të Arsenalit transferimin e Riqui Puig nga Barcelona.

Topçinjtë nuk e kanë nisur aspak mirë sezonin e ri dhe renditen në pozitën e 13-të në Premier League.

Arteta ka nevojë për përforcime dhe e sheh Puigin si përforcimin ideal. Puig nuk bën pjesë në planet e Koeman dhe pritet të largohet nga Camp Nou.

Arsenali do të nis bisedimet me Barcelonën së shpejti dhe mbetet ta shohim nëse do të arrihet marrëveshja.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here