Di Maria rikthehet në Premier League, por te rivalët e United

Angel Di Maria përsëri në Premier League.

Siç raporton portali i njohur spanjoll Todo Fichajes, Tottenham synon transferimin e Di Marias.

Është Jose Mourinho ai që ka kërkuar transferimin e argjentinasit dhe drejtuesit janë hedhur në sulm për të siguruar shërbimet e tij.

Di Marias i skadon kontrata me PSG në fund të sezonit dhe Spurs mund të sigurojnë shërmbimet e tij për një shifër simbolike.

Mourinho dhe Di Maria kanë punuar sëbashku te Reali dhe portugezi beson se 32-vjeçari do të jetë një përforcim i rëndësishëm për skuadrën e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here