Chelsea synon ta thejë rekordin për Haaland

Blutë e Londrës e dëshirojnë me çdo kusht norvegjezin.

Sipas raportimeve të fundit, Chelsea synon transferimin e Erling Haaland nga Dortmundi.

Norvegjezi ka klauzolë prej 75 milionë eurove e cila do të aktivizohet në vitin 2022 dhe për ta lënë të lirë tani, Borussia Dortmund do të kërkojë një shifër më të lartë.

Blutë e Londrës e kanë piketuar Haalandin si objektivin kryesorë për merkaton e verës dhe janë të gatshëm ta thyejnë rekordin e klubit.

Haaland ka luajtur 17 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar 19 gola.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here