Manchester City pranë transferimit të Sarmientos!

Manchester City ka shfaqur interesim të madh për të nënshkruar me anësorin e Estudiantes, Dario Sarmiento, raporton El Dia.

17 vjeçari do të mbetet tek kjo skuadër deri në verën e ardhshme kur pritet që të ndodhë transferimi në Etihad Stadium.

Sarmiento tashmë ka debutuar me Argjentinën U-17 dhe qysh tani kanë filluar krahasimet e tij me Lionel Messin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here