Formacionet zyrtare: Chelsea – Leeds

Chelsea do të luajë në shtëpi ndaj Leeds United në kuadër të javës së 11-të të Ligës Premier.

Londinezët janë në formë të mirë pasi janë afruar me kreun, duke tubuar 19 pikë deri më tani, dy më pak se Totteham dhe Liverpool.

Në anën tjetër Leeds po bën paraqitje të mira dhe ka tubuar 14 pikë deri tani.

Frank Lampard për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me Giroud e Werner.

Në anën tjetër Marcelo Bielsa nga minuta e parë do të luajë me Ezgjan Alioski.

Chelsea: Mendy, James, Zouma, Silva, Chiwell, Kante, Mount, Havertz, Ziyech, Giroud, Werner.

Leeds: Meslier, Ayling, Koch, Cooper, Dallas, Phillips, Klich, Alioski, Rapinha, Harrison, Bamford.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here