Formacionet zyrtare: Arsenal – Burnley, Xhaka titullar

Arsenali është nikoqir i Burnleyt në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 12 në Ligën Premier.

Topçinjtë kanë arkëtuar vetëm 13 pikë në takimet e mëparshme, ashtu që kanë nevojë për fitore që të ngriten në tabelë.

Në anën tjetër, Burnley është në zonën e rrezikut me vetëm gjashtë pikë të fituara dhe po ashtu ka nevojë për pikë.

Trajnerët Mikel Arteta dhe Sean Dyche i kanë përgatitur ekipet që do ta fillojnë takimin nga minuta e parë.

Formacioni startues i Arsenalit:

Formacioni startues i Burnleyt:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here